فروشگاه اینترنتی محصولات ارگانیک

Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
فروشگاه
Search - JComments
مطالب
مقالات
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

صفرا بر، مقوی کبد، اشتهاءآور، خنک کننده و ضد کلسترول است.

1 1 1 1 1 (1 Vote)

  عرق کاسنی

 

خلاصه : " (طبیعت سرد دارد) ، مقوی معده ، تب بُر ، درمان بیماری های اعصاب ، تب نوبه(مالاریا) ، تقویت پوست ، رفع ورم طحال ، ضد کلسترول ، تصفیه ی خون ، یرقان ، زردی نوزاد ، ملیّن ، تسکین حرارت خون و درمان کننده ی وجود خون در ادرار ، صفرا بُر ، ورم مفاصل..."
 
کاسنی در کتب طب سنتی با نام های "هِندبا" کاسنی تلخ ، "کاسنی وحشی" و "کاسنی صحرایی" نام برده شده است. به فرانسوی Chicoree و (عرق) کاسنی به انگلیسی Chicory گفته می شود. گیاهی از خانواده Compositae جنس Cichorium که دو گونه ی معروف آن که یکی بیشتر مصارف غذایی و سالاد دارد و دیگری مصرف طبی دارد کاشته می شوند و نام علمی آن ها به ترتیب Cichorium endivia L (کاسنی آندیو) و دومی Cichorium intybus L یا کاسنی وحشی Chicoree می باشد.

کاسنی از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی تر و تازه ی آن سرد و تر است و اجزای گرم لطیفی نیز دارد که طبق نظر حکمای طب سنتی ایران با شستن برگ از بین می رود به همین دلیل است که توصیه می شود برگ کاسنی نباید شسته شود و برای تهیه ی جوشانده آن نشسته ی آن مصرف شود ، منتهی وقتی آماده شد صاف می کنند بعد مصرف می نمایند. از نظر خواص معتقدند که کاسنی مسکّن حدّت حرارت خون و صفرا و تشنگی است.
عرق کاسنی در میان عرقیات گیاهی از موقعیتی ویژه برخوردار است.
عرق کاسنی دارای طبیعت معتدل و نسبتا سرد می باشد. 
عرق کاسنی مقوی معده ، صفرابر ، تب بر ، درمان بیماری های اعصاب ، تقویت پوست ، تسکین حرارت خون ، تصفیه ی کبد از سموم غذاهای غیر متعارف ، تصفیه کننده ی خون بوده و دارای ویتامین ث فراوانی است و چنانچه روی لثه ها مالیده شود در رفع التهاب و خون ریزی لثه مفید است.
عرق کاسنی به عنوان اشتهاآور در ضعف دستگاه گوارش ، درمان قولنج های کبدی ، نارسایی کبد و اخلاط خونی استفاده می شود.
عرق کاسنی در رفع عفونت مجاری اداری مؤثر است و در برطرف کردن روماتیسم اثرات خوبی دارد. هم چنین استفاده از عرق کاسنی برای کلسترول خون ، خارش های پوستی ، طراوت و شادابی پوست و جوش صورت توصیه می شود.
عرق کاسنی مؤثر در تقویت اعصاب ، ضد کلسترول و مفید برای رفع چربی های زاید بوده و آن را به شدت کاهش می دهد.
تقویت کننده ی معده و مفید برای تصفیه خون و یرقان و موجب تسکین حرارت خون است. ملیّن ، دارای آنتی اکسیدان قوی ، ضد آب آوردگی ، ضد انسداد درونی و ضد انسداد عروق و ضد تصلب شرایین و ترمبوز ، ضد نقرس و مفید برای تپش قلب ، تقویت قلب ، مفید برای ورم گلو و کلیه ، تقویت بینایی ، پسر شدن جنین ، مفید برای ورم حلق به صورت غرغره عرق آن با آب خیار چنبر می باشد ، ضد قند در ادرار ، ضد مالیخولیا و بیماری های کبدی است، برای این منظور می توانید خیسانده ی آلو بخارا را در عرق معمولی کاسنی صبح ناشتا میل کنید.

 خواص عرق کاسنی

مصرف عرق کاسنی در بارداری تاثیرات خوبی روی مادر و جنین دارد، هر چند بهتر است مصرف آن با مشورت پزشک انجام شود.
عرق کاسنی در شیردهی هم می تواند با مشورت پزشک مصرف شود.
عرق کاسنی برای کبد و امراض آن بسیار مفید است.
عرق کاسنی برای پوست و جوش صورت اثرات مطلوبی دارد.
عرق کاسنی برای قناری که دچار کبد چرب شده است هم مجرّب است.
عرق کاسنی و عرق شاهتره بهتر است با هم مصرف شوند.
عرق کاسنی چون اشتهاء آور است، برای لاغری مفید نیست و شاید مقداری برای چاقی هم مفید باشد.

   روش مصرف

عرق کاسنی را باید به میزان نصف نصف از مصرف با عرق شاهتره مورد استفاده قرار داد میزان مصرف آن برای امراض کبدی و جوش های صورت یک لیوان از مجموع عرق کاسنی و شاهتره در سه وعده قبل از غذا صبح و ظهر و شب یعنی یک و نیم لیوان عرق کاسنی و یک و نیم لیوان عرق شاهتره است که این سه وعده قبل از غذا مصرف می شود.
برای کاهش چربی زیاد و سرگیجه و تصفیه خون و کنترل کلسترول و بیماری های کبدی دو لیوان عرق کاسنی و دو لیوان آب را مخلوط کرده و به چهار قسمت تقسیم نموده نه صبح ، یک بعدازظهر ، پنج بعدازظهر و نه شب میل نمایید.

4,000تومان
کد محصول 1000110
مشاهده جزئیات

بازکننده انسدادهای کبدی، مقوی طحال ، ضد کرم و تب بر است.

1 1 1 1 1 0

 عرق شاهتره (شاتره،شاطره،شاه تره)


خلاصه : " (طبیعت سرد دارد) ، تصفیه کننده خون ، صفرا بر ، اشتهاآور ، مسهل اخلاط ، ضد یرقان ، رفع چربی و خارش بدن ، مدّر(ادرار آور) ، دفع کننده ی صفرا و سودای گرم ، کاهش دهنده ی غلظت و چسبندگی خون، در بیماری های جذام و برخی غدد سرطانی(با منشاء اپی تلیوم) مؤثر است، در نارسایی های کبدی مفید است..."


به فارسی شاهتره و در کتب طب سنتی با نام های "شاهتره" و "بقلة الملک" و "شاهترج" نام برده می شود. به هندی "پیت پاپارا" گویند. به فرانسوی Fumeterre (نام کلی انواع گونه ها) و (عرق) شاهتره به انگلیسی  Fumitory نامند. گیاهی است از خانواده ی Fumariaceae جنس Fumaria نام علمی آن Fumaria Parviflora Lam می باشد.

 در هند از شاهتره به عنوان ضد کرم، مدرّ(ادرا آور)، معرّق(عرق آور) و تب بر و در مورد تب های ضعیف مصرف می شود و به علاوه به عنوان صاف کننده ی خون در رفع بیماری های پوستی کاربرد دارد.

شاهتره از نظر طبیعت یا طبع طبق نظر حکمای طب سنتی مرکب القوی است یعنی در حرارت معتدل و خیلی خشک است و عده ای آن را گرم و خشک می دانند ولی شیخ الرئیس بوعلی سینا آن را کمی سرد هم گفته است. از نظر خواص معتقدند که بازکننده ی انسداد کبد و طحال و مقوی این دو عضو است و مسهل اخلاط سه گانه خصوصا سودا و تلخی صفرا و سودای سوخته است. خون را صاف می کند و مدرّ است و اشتها را تحریک می کند. اگر با سرکه یا آب عسل یا مخلوطی از سرکه و عسل خورده شود برای رفع قی صفراوی و آشفتگی های بلغمی و پاک کردن معده از فضولات حبس شده در معده بسیار نافع است.

آب برگ تازه ی شاهتره با شکر یا تمبر هندی برای پاک کردن معده و روده ها و باز کردن گرفتگی های کبد و طحال و تقویت معده و رفع یرقان و بیماری های پوستی نظیر جَرَب (یا گال که یک بیماری پوستی است) و خارش مفید است، هم چنین از اسهال جلوگیری می کند و مالیدن آن به چشم برای تقویت دید چشم و ممانعت از اشک زیاد نافع است. اگر با صمغ عربی به پلک مالیده شود از روییدن مجدد موی منحرف در پلک چشم که کنده شده باشد ممانعت به عمل می آورد و مضمضه ی عرق شاهتره برای التیام جراحت کام دهان و زبان و استحکام لثه و ضماد آن با حنا برای معالجه ی جرب و خارش پوست مفید است.
شاهتره مضر ریه است و از این نظر باید عرق شاهتره و عرق کاسنی با هم خورده شود.
گونه ی دیگری از شاهتره با نام علمی Fumaria officinalis از نظر خواص تصفیه کننده ی خون و صفرا بر و اشتها آور است و مدرّ و قاعده آور می باشد و در بیماری های جلدی به علت اثری که در تصفیه خون دارد مفید است.

  خواص عرق شاهتره

عرق شاهتره از نظر طبیعت معتدل و خشک است و دارای خواص گیاه شاهتره است. عرق شاهتره تب بر، مدر، ضد کرم، معرق، مقوی کبد و طحال، محرک اشتها و تصفیه ی کننده خون و مسهل اخلاط سه گانه خصوصا سودا و صفرا است و برای جرب و خارش های پوستی مفید است، عرق شاهتره را باید با عرق کاسنی میل نمود.
عرق شاهتره در بارداری حتما باید با تجویز پزشک مصرف شود.
مصرف عرق شاهتره در دوران شیردهی هم باید با مشورت پزشک انجام شود.

  عرق شاهتره برای چی خوبه؟

عرق شاهتره برای پوست مفید است.
عرق شاهتره برای لاغری لزوما نمی تواند خوب باشد، چون اشتهاء آور است و تاثیرات چاقی دارد.
عرق شاهتره برای جوش و انواع جوش صورت می تواند اثرات مطلوبی بگذارد.
عرق شاهتره برای کبد و دفع سموم آن و کبد چرب موثر است.
این عرق کاهش دهنده ی غلظت و چسبندگی پلاکت های خون می باشد.
همراه با خاکشیر به عنوان یک آنتی هیستامین و ضد آلرژی و حساسیت می تواند عمل کند.

   روش مصرف

گفته شد که عرق شاهتره همراه با عرق کاسنی مصرف شود.
اگر بخواهید تاثیرات کبدی آن بیشتر باشد، ناشتا یک لیوان از ترکیب دو عرق بنوشید و در طول روز هم ، به اندازه یک استکان از ترکیب دو عرق ، نیم ساعت قبل از غذا میل شود.

4,000تومان
کد محصول 1000111
مشاهده جزئیات

بادشکن، تونیک و مقوی عمومی بدن و معده می باشد.

1 1 1 1 1 0

 عرق نعناع

عرق نعناع بادشکن، تونیک و مقوی عمومی بدن، مقوی معده، ضد سرفه، ضد تشنج، قابض محرک، مسکن و آرام بخش، خنک کننده، معرق و قاعده آور است.
از نعناع برای رفع نفخ شکم، دل درد، اسهال، سو هاضمه، ناتوانی روده ها، تب، سرما خوردگی، آنفولانزا، سینوزیت، ناراحتی های اعصاب اطفال، خونریزی از بینی و به عنوان ضد سم در موارد گزیدگی و درمان نیش حشرات، بیماری های بینی و گلو درد، سر درد و دردهای چهره استفاده می شود.
عرق نعناع طبق نظر حکمای طب سنتی نسبتا گرم و خشک می باشد که در عین حال خشکی آن زیاد نیست و آثاری از رطوبت نیز در آن وجود دارد، از نظر خواص در تمام موارد از پونه قوی تر است.
به طور کلی نعناع گرم کننده، مقوی دل، رقیق کننده ی خون غلیظ بوده و اگر چند قطره از عصاره ی آن مخلوط با عسل در گوش چکانیده شود درد گوش را تسکین می دهد و اگر برگ آن به زبان مالیده شود، خشونت زبان را از بین می برد و جویدن آن موجب تسکین درد دندان است.

6,000تومان
کد محصول 1000112
مشاهده جزئیات

مقوی قلب و دهانه معده،برای رفع درد روده ها مفید است.

1 1 1 1 1 0

 گلاب درجه یک

از نظر طبیعت مرکب القوام ولی مایل به سردی ست خواص آن مقوی قلب و دهانه معده است خوردن آن برای رفع عوارض حادث از زکام و خون روی از سینه خشونت سینه و خفقان گرم و درد معده و روده ها و دل پیچه سرد و گرم و درد کبد و طحال مفید است بو کردن و مالیدن آن برای سردرد های گرم و درد چشم مفید است در بینی گرفتن آن برای تقویت دم آب و هوا و ایجاد نشاط و تقویت بدن و رفع خماری و بیهوشی و خفقان مفید است و برای زکام مضر است برای نیروی جنسی مضر است و موی سر را سفید میکند از این نظر باید با نبات و جلاب خورده شود.
مقدار خوراک گلاب تا ۹۰ گرم است اگر ۶۰ گرم گلاب دوباره مقدر شده یا به عبارت دیگر گلاب دوآتیشه خورده شود مسهل است من برای تهیه دم کرده های غنچه خوشگل سرخ ۲۰ الی ۱۰ گرم آن چه خوشگل گل سرخ را در ۱۰۰۰ گرم آب جوش دم می کنند و به تدریج قبل از هر غذا می خورند

15,000تومان
کد محصول 1000113
مشاهده جزئیات

اشتهاآور بوده، برای سوء هاضمه مفید است.

1 1 1 1 1 0

عرق آویشن

در طب سنتی از نظر طبیعت به عقیده عده ای از حکمای معروف از جمله ابو علی سینا و بغدادی و دیگران آویشن را گرم و خشک می دانند. از نظر خواص گرم کننده قوی و مدر بول و حیض، عرق و شیر می باشد، خارج شدن جنین و مشیمه را تسهیل می کند و بازکننده گرفتگی های روده ها و پاک کننده ی سینه می باشد. عرق آویشن برای تنگی نفس و تقویت معده، کبد، طحال و کلیه و همچنین برای تحلیل آماس و خون منجمد شده در اثر سموم نباتی و حیوانی مفید است. برای بند آورردن خون از سینه و کشتن و خارج کردن انگل های معده بخصوص انگلی به نام آنسی لوستوم (Ancylostoma) می باشد، بسیار موثر است.
عرق آویشن در خواص مانند گیاه آویشن عمل می کند. عرق آویشن با طبیعت بسیار گرم خود درمان بلغم می باشد، اشتهاآور بوده، رفع سوء¬هاضمه می کند، ترشی و نفخ معده را خنثی و ضدعفونی کننده¬ی مجاری تنفسی، تقویت کننده بینایی، ضد قارچ، ضد تشنج، موجب تسکین درد مفاصل، سیاتیک و جلوگیری کننده خونریزی و ترشحات رحمی می باشد. عرق آویشن باعث افزایش فشارخون می گردد. به همین علت اگر با عرق شِوِد مخلوط و میل شود معتدل می شود.

6,000تومان
کد محصول 1000115
مشاهده جزئیات

مقوی معده، بادشکن، قاعده آور،مدر و ملین است.

1 1 1 1 1 0

عرق رازیانه
به طورکلی رازیانه، معطر، محرک و مقوی معده و بادشکن و قاعده آور است و مدر، ملین و مسهل می باشد و روغن آن کرم کش و ضد انگل است. در چین از رازیانه برای معالجه ی فتق و تقویت بینایی استفاده می کنند. هم چنین برای ازدیاد شیر موثر است.
برای رفع سرفه و آسم خوردن رازیانه به همراه عسل بسیار مفید و مسکن است.
خوردن رازیانه همراه با گل گاو زبان برای خفقان موثر است و به همراه پر سیاوشان و انجیر برای سرفه و تنگی نفس و سخت نفس کشیدن و برای تحلیل باد ها و درد پهلو و لگن خاصره و رفع بلغم ترش و رفع اسهال مزمن و دم کرده ی تخم آن با زیره ی سبز برای رفع اسهال و تقویت معده و با عسل و سکنجبین برای تب های کهنه مفید است. هم چنین رازیانه با سرکه برای گزیدگی جانوران سمی مانند عقرب و زنبور مفید است، مالیدن رازیانه بر شکم برای رفع نفخ مفید است، صاف کرده ی عصاره ی آن برای افزایش بینایی چشم مفید است.
رازيانه از نظر طبيعت طبق نظر حكمای طب سنتی نسبتا خيلی گرم و خشك است و تخم آن گرم تر از برگ آن و ريشه آن گرمتر از ساير اعضای گياه است. خواص عرق و دم کرده ی رازيانه در مجموع بازكننده گرفتگی ها، انسداد مجاری سينه، كبد، طحال، كليه، مثانه و برای تسكين دردهای آنها كه از سردی باشد مفيد است. مقوی بينايی چشم و معده و محلل بادها، اخلاط غليظ ازدياد كننده ترشح شير، بويژه تازه آن مدر و قاعده آور است.

6,000تومان
کد محصول 1000116
مشاهده جزئیات

 خنک کننده، صفرابر،  مسکّن گرمی کبد و تب بر است.

1 1 1 1 1 0

6,000تومان
کد محصول 1000117
مشاهده جزئیات

مقوی بدن، قلب و ذهن است، مفرح و آرامبخش است.

1 1 1 1 1 0

 

عرق اسطوخودوس

عرق اسطوخودوس برای اشخاص صفراوی مزاج مضر و عطش آور است و ایجاد آشفتگی می نماید و از این نظر باید با سکنجبین خورده شود و برای ریه مضر است و از این نظر باید با کتیرا و صمغ عربی خورده شود

6,000تومان
کد محصول 1000118
مشاهده جزئیات

مقوی قلب، معده و اعصاب، آرام بخش و خواب آور است.

1 1 1 1 1 0

 عرق بادرنجبویه

در هندوستان از برگ و عرق بادرنجبویه به عنوان تونیک .قابض وجهت التیام زخم استفاده می شود از نظر طبیعت گرم و خشک است وهمچنین به عنوان تب برو برای کنترل بیماری های مغز و قلب و رفع سم در محل گزیدگی حشرات سمی کاربرد دارد از این گیاه و عرق آن به عنوان تونیک مغزی در موارد مالیخولیا استفاده میشود همینطور جهت استحکام لثه ها و مزه بد دهان نافع است به علاوه محرک و مقوی معده بوده. برای نرم کردن موی سر به کار می رود و در معالجه سردرد کاربرد دارد در طب سنتی ایران معتقدند که گل و برگ و عرق بادرنجبویه اگر خورده یا بریده شود بازکننده گرفتگی‌های دماغی است درد سر راتخفیف می دهد ودهان راخوش بو می سازد استحکام لثه ها و دندانها مفید است خوردن این عرق گیاهی برای تقویت کبد و معده نافع است و به هضم غذای سنگین کمک می‌کند و باد و گاز معده را تحلیل می‌برد و چون طبیعت گرم دارد توصیه این است این است که اشخاص گرم مزاج از آن میل ننمایند و اگربه هرصورت مصرف شده باشد برای رفع عوارض آن می‌توان از گل بنفشه و سکنجبین استفاده کرد
بادرنجبویه از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی گرم و خشک است به صورت شربت یا جوشانده برای تقویت معده و حواس و کبد و ازدیاد هوش و حافظه تجویز می شود همچنین برای تنگی تنفس و خفقان مفید است و سکسکه را آرام می‌کند جویدن آن دهان را خوشبو میکند مضمضه دم کرده یا جوشانده آن برای استحکام لثه و دندان‌ها مفید است اگر در محلول جوشانده آن بنشینند در مواردی که خون قاعدگی بی دلیل قطع شده است مفید است ضمادبرگ آن نیز برای دردمفاصل نافع است از قسمت هوایی این گیاه برگ و شاخه های آن نیز بوی مطبوع و اصلی شبیه لیمو و بادرنگ یا بالنگ متصاعد می‌شود تخم این گیاه را در زبان هندی تخم فرنجمشک می‌نامند

6,000تومان
کد محصول 1000119
مشاهده جزئیات

بسیار مفید برای امراض معده و ضد اسپاسم است.

1 1 1 1 1 0

عرق بابونه
بابونه به طور کلی به تعدادی از گیاهان گفته می شود که از خانواده¬ی گیاهان Compositae تیره¬ی فرعی Radiae ولی از جنس ها وگونه های مختلف و متفاوت می باشند. از نظر شکل خارجی تا حدودی شبیه به هم هستند ضمن این که اختلافاتی کم و بیش در آنها وجود دارد.

بابونه کبیر
در کتب طب سنتی با نام های «اُقحُوان» و «اُقحُوان کبیر» و «بابونه¬ی گاوی» و «کرکاش» و «کرکیش» نام برده می شود. به فرانسوی Matricaire commune و Grande camomille و به انگلیسی Feverfew و Parthenium و Whitewort نامیده می شود. گیاهی است از خانواده¬ی Compositae تیره فرعی Rediae نام علمی آن Chrysanthemum parthenium (L) Brench می باشد. در برخی مدارک، گیاه شناسان انگلیسی و آمریکایی گیاه را با نام Tanacetum parthenium نیز ذکر کرده اند.
خواص
از بابونه و عرق بابونه کبیر به عنوان ضد اسپاسم و برای تسکین تب استفاده می شود و تنطور آن حشره کش است. عرق بابونه کبیر از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی ایران خیلی گرم و خشک است و از نظر خواص معتقدند که گرم کننده قوی، بازکننده¬ی گرفتگی ها وانسداد مجاری کبد، دهانه عروق، رقیق کننده خون غلیظ در مثانه و تحلیل برنده¬ی ورم رکتوم می باشد، ترشح ادرار و عرق را زیاد می کند و قاعده آور است و برای سقط جنین موثر می باشد. سنگ مثانه را خرد می کند، برای درد مثانه، ورم طحال، استسقا و رفع صدا و درد معده نافع است. در استعمال خارجی برای تقویت بینایی مفید است.
اگر به همراه عسل خورده شود مدر قوی است و رقیق کننده خون منجمد در مثانه، معده و مسکن دردهای آن می باشد، شیاف آن در مهبل قاعده آور قوی و برای تقویت نیروی جنسی موثر است. اسراف در خوردن آن ایجاد سردرد و سنگینی سر می نماید و از این نظر باید با سکنجبین و گل نیلوفر خورده شود. مضر دهانه معده است و از این نظر باید با بنفشه وانیسون و سکنجبین خورده شود.
برگ، گل بابونه اثر کرم کشی نیز دارد و در دفع کرمک مفید است چه با مالیدن دم کرده¬ی آن در مقعد و چه با خوردن آن در استعمال خارجی مالیدن آن بر پیشانی سبب تسکین درد می شود و همچنین در مورد میگرن مفید است.
مطالعات علمی جدید دانشمندان بر روی گیاه بابونه کبیر
تاکنون بر روی خواص عرق بابونه کبیر این خواص برای آن به اثبات رسیده است. این عرق گیاهی برای رفع ناراحتی ها و اشکالات عادت ماهانه و مسایل در ارتباط با وضع حمل مفید است. هم چنین جهت رفع سردردهای شدید و مزمن و میگرن مفید است و از بهترین داروها برای سلامت و صلابت رحم می باشد و برای رفع سرماخوردگی و ناراحتی ها و التهاب سینه تجویز می شود.

همچنین برای بازشدن گرفتگی عروق و افزایش ترشح عرق و ادرار و رفع گرفتگی عادت ماهیانه زنان و حتی در بعضی موارد برای سقط جنین، قطع سرفه و خونروی از سینه و ده ها ناراحتی دیگر تجویز شده است.
عرق بابونه کبیر به عنوان عامل کاهش فشارخون
در آزمایشی که در مورد اثر گل و عرق بابونه کبیر بر روی میگرن انجام گرفت، نشان داده شد که این گیاه ممکن است برای کاهش فشار خون نیز موثر باشد. فشارخون بالا یکی از اختلالات جدی است که نیاز به دقت و مراقبت شدید پزشکی دارد. مصرف گل و عرق بابونه کبیر هیچ عوارض جانبی نامساعدی بیش از داروهای شیمیایی صنعتی استاندارد فشار خون ندارد.

عرق بابونه کبیر به عنوان عامل موثر در رفع اختلالات هاضمه
گل و عرق بابونه کبیر شبیه گیاه هم خانواده اش بابونه¬ی رومی محتوی ماده موثر شیمیایی است که عضلات نرم مجاری هاضمه را آرام می کند و اثر ضد اسپاسم دارد. بنابراین توصیه می شود اشخاصی که اختلالات سوء هاضمه دارند، خوردن گل و عرق بابونه کبیر را بعد از هرغذا آزمایش کنند.

عرق بابونه¬ی کبیر به عنوان عامل موثر در رفع ناراحتی های زنانه
خاصیت ضد اسپاسم گل و عرق بابونه¬ی کبیر نه فقط عضلات نرم مجاری هاضمه بلکه عضلات نرم رحم را نیز آرام می کند. احتمالاً یکی از دلایل تاثیر بابونه¬ی کبیر برروی میگرن ،توانایی این گیاه درخنثی کردن آثار زیان آور موادی است به نام پروستاگلاندین. در بدن پروستا گلاندین ها مواد بیولوژیکی بسیار فعالی هستند که با دردها و التهاب ها در قسمت های مختلف بدن ارتباط دارند و همچنین در گرفتگی و انقباض رحم نیز نقش دارند و خواص ضد اسپاسم و ضد پروستاگلاندین گل و عرق بابونه¬ی کبیر نقش موثر تاریخی این گیاه را در رفع ناراحتی های رحم تائید می کند.
چون گل و عرق بابونه کبیر عادت ماهیانه را افزایش می دهد، بنابراین زنان باردار باید از خوردن آن احتزاز کنند. در برخی موارد نیز ممکن است موجب زخم یا التهاب هایی در داخل دهان شود یا ایجاد دل درد کند که این موارد با قطع خوردن آن رفع خواهد شد. چون بابونه¬ی کبیر در جلوگیری از لخته شدن خون موثر می باشد، اشخاصی که مبتلا به اختلالات خونی هستند و از داروهای ضد لخته شدن خون استفاده می کنند، برای خوردن گل و عرق بابونه¬ی کبیر باید با پزشک مشورت نمایند. در مورد اشخاص مبتلا به میگرن، عرق بابونه¬ی کبیر سردردهای میگرنی را کاهش می دهد ولی مصرف در کوتاه مدت معالجه نمی کند و باید در مدت طولانی مصرف شود. تا به حال عوارض جانبی برای مصر دراز مدت گل و عرق گیاهی گزارش نشده است. قابل ذکر است که مصرف دراز مدت گل و عرق گیاهی گزارش نشده است. قابل ذکر است که مصرف بابونه کبیر و عرق آن باید درحد مجاز باشد و به استثنای زنان باردار، مادران شیرده و اشخاصی که اختلالات لخته شدن خون دارند و از داروهای ضد لخته شدن خون استفاده می کنند، برای سایر اشخاص بالغ مصرف آن مجاز اعلام شده است. ولی به هرحال بهتر است با نظر کارشناس گیاه درمانی و پزشک مصرف شود.
بابونه رسمی
در کتب طب سنتی با نام های «بابونه»، «بابونه صغیر» و «اقحوان صغیر» و در بازار به نام های «گل بابونه» و «بابونه رسمی» و در برخی کتب با نام «بهار» معرفی شده است. به فرانسویMatricaire camomille و Petite و به انگیسی WiLD CHAMOMILE ،COMMON CHAMOMIL و German chamomile گفته می شود. گیاهی است از خانواده Compositae تیره فرعی Radiae نام علمی آن Matricari chamomilla L. می باشد.
خواص
در هندوستان از گل و عرق بابونه رسمی به عنوان محرک، رقیق کننده، محلل ورم و تومور، بادشکن و در موارد ضعف های اساسی نظیر ضعف هاضمه، هیستری و همچنین برای تسکین تب های نو به ای استفاده می شود. در استعمال خارجی در موارد روماتیسم و همچنین برای از بین بردن نفخ و کولیک به کار می رود. خوردن آن سبب افزایش ترشحات صفرا می شود.
عرق بابونه صغیر از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی مانند بابونه کبیر خیلی گرم و خشک است و از نظر خواص معتقدند که تمام خواص بابونه کبیر را دارد منتهی با قدرت کمتر و به همین دلیل مقدار خوراک آن دو برابر مقدار خوراک بابونه کبیر می باشد.
از گل و عرق بابونه کبیر برای ضد عفونی کردن مخاط دهان و لثه ها پس از کشیدن دندان و در موارد جراحی های دهان استفاده می شود. همچنین از جوشانده گل های آن برای شفاف و طلایی کردن رنگ موهای بور و برای بور کردن موهای بلوطی استفاده می شود.
از گل و عرق آن در استعمال خارجی برای نرم کردن ورم های سفت استفاده می شود و برای شست و شو، ضدعفونی و التیام زخم بسیار مؤثر و مفید است.
روغن بابونه رسمی در گوش برای تسکین درد گوش بسیار نافع است و برای نرم کردن ورم های سخت نیز مفید می باشد. همچنین در استعمال خارجی برای رفع القوه، پیچیدگی عصب و ورم قسمت های پایینی بدن، مقعد و رکتوم و تسکین درد روماتیسم نیز مفید است. اگر چند قطره آن در بینی ریخته شود برای بی خوابی افراد پیر مؤثر است.
بابونه وحشی
در کتب طب سنتي با نام هاي عربي آن «اقحوان» و «عين القط» آمده است. به فرانسوي Camomille sauvage و به انگليسي Wild chamomile گفته مي شود. گياهي است از خانواده¬ي Compositae نام علمي آن Anthemis arvensis L. مي باشد.
خواص
از نظر طبيعت، گرم و خشک و از نظر خواص دارويي، جهت ضدعفوني و التيام زخم مفيد است و ضمناً تب بر مي باشد. از دم کرده¬ي گل وعرق آن براي شست و شوي زخم استفاده مي شود والتيام زخم را سرعت مي بخشد.


تحقیقات علمی جدید در مورد خواص درمانی گل و عرق بابونه
بابونه براي التيام زخم ها
در آلمان امروزه از بابونه براي التيام زخم ها و التهاب ها و در مصرف داخلي براي رفع اختلالات هاضمه و اولسرهاي هاضمه استفاده مي شود.

بابونه براي رفع اختلالات هاضمه
ده ها پژوهش علمي، کاربرد مفيد بابونه را براي کمک به هاضمه تائيد مي کنند. مواد شيميايي متعددي از جمله ماده¬ مفيد بيزابولول (Bisabolol) که در اسانس بابونه وجود دارد به نظر مي رسد خاصيت آرام بخش براي عضلات نرم آستر مجاري هاضمه داشته باشد و براي آن عضلات آثار ضد اسپاسم دارد. يک پژوهش علمي جديد نشان مي دهد که بابونه از نظر آرام کردن مجاري هاضمه حتي از داروي معروف پاپاورين (Papaverine) مشتق از ترياک هم موثرتر است.

بابونه براي تامين سلامتي زنان
گياهان ضد اسپاسم نه فقط مجاري هاضمه را آرام مي کند. بلکه ساير عضلات نرم نظير عضلات رحم نيز تحت تاثير آرام بخش بودن بابونه قرار مي گيرند و خاصيت ضد اسپاسم بابونه شهرت کهن اين گياه و عرق آن در مورد تاثير در آرام کردن کوفتگي هاي عادت ماهيانه دردناک و کاهش احتمال زايمان نارس را تائيد مي نمايد و جالب اين است که در عين حال بابونه براي تحريک وافزايش عادت ماهيانه نيز به کار مي رود. علت وجود اين خاصيت هاي متناقض در بابونه هنوز کاملا روشن نشده است ولي دانشمندان و محققان اروپا از بابونه ماده اي جداکرده اند که موجب انقباض رحم مي شود و زنان به راحتي مي توانند بابونه وعرق آن را براي آرام کردن گرفتگي هاي عادت ماهيانه و در عين حال در موارد لازم براي بازشدن عادت ماهيانه امتحان کنند. بديهي است زنان باردار در صورت احتياج بايد با نظر پزشک خود در حد مجاز از بابونه استفاده کنند.

عرق بابونه براي معالجه اولسرها
عرق بابونه ممکن است از ايجاد اولسرهاي معده (زخم معده) جلوگيري کند و يا التيام آنها را تسريع نماد.
بابونه به عنوان مسکن و آرام بخش
شهرت تاريخي بابونه به عنوان مسکن و آرام بخش نيز مبناي علمي داردو تحقيقات جديدي که در اين باره انجام شده است نشان مي د هد بابونه سيستم اعصاب مرکزي را تحت تاثير آرام بخشي قرار مي دهد و توصيه مي شود که هر وقتي احساس اضطراب و نگراني شديد کرديد فوراً مقداري گل بابونه را دم کرده بنوشيد، يا عرق بابونه ميل کنيد.

آثار بابونه در بيماري آرتروز و دردهاي مفاصل
تحقيقات به عمل آمده نشان مي دهد که گل و عرق بابونه در استعمال خارجي، التهاب و ورم دردناک آرتروز و درد مفاصل را تسکين مي دهد و به طور سنتي قرن هاست که بابونه براي ناراحتي هاي آرتروز به کار مي رود.

بابونه براي پيشگيري از عفونت ها
چندين پژوهش علمي جديد نشان مي دهد که به کار بردن اسانس بابونه روي پوست سوخته شده، زمان ترميم پوست را به طور محسوسي کاهش مي دهد. تحقيقات جديد ديگري نشان مي دهد که گياه بابونه قارچ معروف عامل عفونت جهاز تناسلي زنان به نام کانديدا آلبي کانس (Candida albicans) را از بين مي برد و در عين حال براي از بين بردن انواع از باکتري ها (استافيلوکوک) نيز موثر است.
گل و عرق بابونه هم چنين براي ايجاد اختلال در روند تکثير ويروس پوليوميليت (فلج اطفال) مفيد است.
آثار عرق بابونه بر روي سيستم دفاعي بدن
تا چندي پيش روشن نبود که چرا بابونه از عفونت ها جلوگيري مي کند تا اين که، محققان انگليسي کشف کردند که بابون عامل موثري براي تحريک گلبول هاي سفيد مدافع عفونت در سيستم دفاعي بدن به نام ماکروفاژ ها و لنفوسيت هاي – ب مي باشد. بنابراين در هنگام سرماخوردگي يا ابتلا به آنفلوآنزا بهتر است از گل و عرق بابونه استفاده شود زيرا، در عين حال که هيچ ضرري ندارد، به احتمال زياد براي رفع سرماخوردگي مفيد است.

بحثي درباره¬ي فاکتورهاي ايمني در مصرف بابونه
مصرف گل و عرق بابونه هيچ عوارض جانبي خطرناکي مغاير با سلامتي ندارد و بهتر است در مورد مصرف بابونه و بومادران تجديدنظر کنند. البته اين نتيجه بدان معني نيست که مصرف بابونه در هيچ شرايطي عکس العمل و عوارضي ندارد. بلکه خوردن زياد دم کرده¬ي غليظ بابونه ممکن است ايجاد آشفتگي و قي و استفراغ کند. به استثناي زنان باردار و زنان شيرده خوردن بابونه در حد مجاز براي همه افراد توصيه مي شود ولي در هر حال بهتر است با مشورت پزشک مصرف شود.
بابونه رومي
در کتب طب سنتي با نام هاي «بابونه«، »بابونه¬ي رومي»، «بابونه¬ي حقيقي»، «بابونج»، «بابونق» و «بابونه¬ي شيرازي» نام برده شده است. به فرانسوي Camomille romaine , Comomille odorante ، و به انگليسي Roman chamomile و Common chamomile گفته مي شود. گياهي است از خانواده¬ي Compositae تيره¬ي فرعي Radiae نام علمي آن Anthemis nobilis L. مي باشد.
خواص
از نظر طبيعت گل و عرق بابونه رومي طبق نظر حکماي طب سنتي مانند ساير بابونه ها گرم و خسک است و از نظر خواص معتقدند که شبيه بابونه صغير است. لطيف کننده، تحليل برنده، مقوي دماغ، اعصاب و نيروي جنسي است و براي رفع تب و لرزهاي تب هاي نوبه اي از زمان جالينوس مورد توجه بوده است. مدر و قاعده آور بوده، ترشح شير را افزايش مي دهد و براي رفع سردرد و تحليل ورم ها و خرد کردن سنگ مثانه مفيد است. در موارد گرفتگي مجاري ادراري و کم بودن ترشحات عادت ماهيانه نافع است. در استعمال خارجي نيز براي رفع موارد فوق مفيد است.

6,000تومان
کد محصول 1000120
مشاهده جزئیات

بادشکن، ضد اسهال، تهوع و ضد عفونی کننده است.

1 1 1 1 1 0

عرق زنیان زنیان از نظر طبیعت مانند زیره ها گرم و خشک است و از نظر خواص ضد اسپاسم و تونیک و محرک و باد شکن می باشد و معمولا در تهیه مشمع هایی که برای تسکین درد به کار می رود، داخل می شود. هم چنین به عنوان داروی استعمال خارجی برای رفع بیماری های معده و کبد و ناراحتی های گلو و سرفه و روماتیسم تجویز می شود. زنیان منبع بسیار غنی از تیمول ضدعفونی کننده ی معروف است. در هندوستان از زنیان به عنوان ضد عفونی کننده و برای تقویت معده و هم چنین به عنوان بادشکن و تونیک و برای قطع اسهال و رفع سو هاضمه و درد های حاد شکم یا قولنج و معالجه ی سوء هاضمه هایی که ناشی از ضعف و کمی نیرو باشند و تحلیل گاز و نفخ و در مورد بیماری وبا تجویز می شود. باید توجه شود که اشخاص گرم مزاج مصرف نکنند یا در موارد لزوم به مقدار کم و توام با گیاهان دارویی سرد میل کنند. عرق زنیان یا عرق نانخواه یا عرق انیسون از عرقیات گرم و موثر در هضم غذا و مفید برای سینوزیت و عوارض تنگی نفس و آسم می باشد. مدر و باد شکن و تونیک و ضد اسهال و ضد تهوع است. دستگاه گوارش و تنفس را ضد عفونی می کند و ضد انگل است. برای رفع بیماری های کبد و ورم گلو و ناراحتی های بینی و زکام و سرفه مفید است، درد حاد شکم و قولنج و سو هاضمه را که ناشی از ضعف و کمی نیرو باشد برطرف می سازد و روماتیسم و وبا را درمان می کند. برای تقویت قوه ی جنسی پیر مردانی که هنوز تحلیل نرفته و گاه گاهی می توانند ابراز میل و شهوت نمایند مفید است.

6,000تومان
کد محصول 1000121
مشاهده جزئیات

تنظیم کننده قند خون و فعال کننده لوز المعده است.

1 1 1 1 1 0

 

8,000تومان
کد محصول 1000122
مشاهده جزئیات

تنظیم کننده قند خون و فعال کننده لوز المعده است.

1 1 1 1 1 0

 عرق زول

عرق زول را که از گیاه زول شتره می‌گیرند از گیاهان با رویش بیابانی و وحشی است که موجب درمان بسیاری از بیماری هاست بسیار مقوی و موثر است به همین دلیل حتماً باید با قند یا کمی عسل میل شود.
عرق زول برای درمان کاهش پلاکت بسیار موثر بوده و گلبول های قرمز خون را افزایش می‌دهد و از این طریق در درمان کم خونی و تنگی نفس و آسم و نیز کاهش سکته های مغزی و قلبی موثر است عرق زول پوست و عروق پوستی را باز و پوست را شفاف می سازد.
۵۲خاصیت دارد که به طور خلاصه عبارتند از:
عرق زول جوش صورت را به علت فعال کردن کبد و تصفیه خون از بین می‌بردو برای نفخ معده وروده بسیار موثر است.
برای دستگاه گوارش و درمان کولیت و فعال کردن کبد و تولید صفرا و ریختن آن در اثنا عشر روده و تجزیه و تحلیل چربی ها یعنی تری گلیسیرید و کلسترول بسیار خوب و موثر عمل کرده است.
غدد فوق کلیوی را فعال کرده و ترشح آدرنالین را تنظیم می‌کنند و استرس و عصبانیت و اضطراب را از بین میبرد.
از همه جالب‌تر افزایش انسولین و فعال کردن لوزالمعده و کاهش قند خون و درمان دیابت است به همین جهت در افراد غیر دیابتی باید حتما با کمی عسل طبیعی میل شود چون به شدت قند خون را کاهش میدهد و بیماران قندی می‌توانند هر ۴ ساعت یک استکان عرق زول را تناول کنند و اثرات معجزه آسای کاهش دیابت و درمان آن را تجربه کنند و اگر به همین ترتیب ادامه دهند قند بالا را کاهش داده و پایین می آورد.
عرق زول یبوست را از میان برده و به روده‌ها نرمی می‌دهد برای افرادی که ناراحتی معده و کولیت دارند قبل از غذا یک استکان و بعد از غذا نیز نصف استکان تناول نمایند می‌توان ۲۰ دقیقه قبل از غذا تناول نمود به روز به جای آب می توان به طور متناوب از عرق زول و چند ساعت بعد عرق هوفاریقون و چند ساعت بعداز غذا عرق زنبق تناول کرد و
آثار آن را که تنظیم تمام اعضای بدن و شفافیت پوست و طراوت و شادابی و تحرک و سرزندگی و از میان رفتن اوره و اسید اوریک و چربی و کلسترول و قند و تیرگی پوست و تناسب اندام است ملاحظه نمود

8,000تومان
کد محصول 1000123
مشاهده جزئیات

مقوی اعصاب، فرح آور، خواب آور و مفید افسردگی است.

1 1 1 1 1 0

عرق بهارنارنج
خواص
طبق نظر حکمای طب سنتی پوست زرد و شکوفه ی بهار نارنج گرم و خشک است و عصاره ی ترش آن سرد و خشک است. از نظر خواص تمام اعضای میوه به غیر از عصاره ی ترش آن از بالنگ یا اترج قوی تر است. در عصاره ی ترش آن یک ماده ی لزجی وجود دارد که برای رفع ترشحات سینه و سرفه های گرم خوب است. اگر نارنج را از وسط دو نیم کرده و تخم های آن را بیرون آورید و قدری نبات کوبیده روی آن بپاشید و بر آتش بگذارید که ۲ الی ۳ جوش بخورد و سپس برداشته نیم گرم از آن را صبح ناشتا به همراه مقدار کمی نمک بخورید برای سینه و سرفه های گرم بسیار خوب است. آب نارنج با شکر مسهل صفرا است و حدت خون و صفرا را تسکین می دهد و ضرر نارنج برای اعصاب خیلی کمتر از سایر عصاره های ترش است ولی زیاده روی در خوردن نارنج برای کبد مضر است خصوصا اگر ناشتا استفاده شود، از این نظر باید با شکر و عسل خورده شود. برای تسکین قی و آشفتگی و دل پیچه و خارج کردن کرم شکم بسیار مجرب است و ضمادی که از پخته آن تهیه می شود برای جرب و حکه (خارش پوست) و جوش های سر سیاه و نرم کردن پوست بدن و موی سر بسیار موثر است. جوشانده پوست نارنج مقوی معده و کمی صفرا بر است.
عرق بهارنارنج گرم و خشک است و از نظر خواص مقوی و فرح آور است و گرفتگی ها را باز می کند و درد سینه را تسکین می دهد. برای تقویت اشتها و نیروی جنسی و رفع آروغ، باد، گاز و دل پیچه نافع است و اگر تا یک هفته هر روز 60 گرم عرق بهارنارنج با مقداری شکر و با یک گرم مرجان ساییده و خورده شود برای طحال بسیار مجرب است و همچنین برای اخراج سنگ کلیه و مثانه نافع است. اگر بهارنارنج با شکر صبح ناشتا خورده شود، برای قطع اسهال رطوبی مفید است و شیاف آن برای ازدیاد ترشح حیض و منظم کردن وضع رحم مجرب است. گذاشتن پوست و گل آن ما بین لباس ها مانع بید زدن است.

6,000تومان
کد محصول 1000124
مشاهده جزئیات

موجب تقویت قلب می شود، خونساز و آرام بخش است.

1 1 1 1 1 0

 عرق بیدمشک

عرق بیدمشک دارای طبیعت سرد و تر می باشد خواص آن همان خواص بیدمشک است موجب تقویت قلب مخصوصاً اگر با سیب قرمز و تخم فرنجمشک در آمیزد و مصرف شود باعث لینت سیستم گوارش و تقویت کننده معده و خونساز و آرامبخش است موجب باز کردن انسداد کبد و مسهل بلغم و صفرا و درمان یرقان و برای نرم کردن طحال مفید است
بید از نظر طبیعت طبق رای حکمای طب سنتی سرد و کمی تر و کمی قابض است از اعتماد و قلب و باز کننده انسداد کبد است سرد دردرارفع می‌کند و تشنگی را تسکین می‌دهد و معده را تقویت می‌نماید و برای رفع تب های صفراوی گرم نافع است همچنین بیدمسهل بلغم و صفرا و برای صرع و تب ولرز و باز کردن گرفتگی و انسداد کبد و یرقان و نرم کردن طحال مفید است و برای رفع اختناق رحم و درد مفاصل و نقرس نافع می باشد چند قطره آن در گوش برای پاک کردن چرک گوش مفید است و نشستن در آن برای رفع عفونت های اعضای پایینی بدن نافع است باد از آن در استعمال خارجی برای جلوگیری از خونریزی مفید است عرق بید برای رفع اسهال خونی و خفقان گرم و تبهای گرم نافع است مقوی دید چشم و برای رفع زگیل و ورم پستان و زخم های مخملک و آبله و ورم های گرم مفید است
خلاف بلخی که در ایران بیدمشک نامند از هم در کتب قدیم آمده است از نظر طبیعت طبق نظر جالینوس سرد و تر است و عده‌ای آن را سرد و خشک می دانند و عرق بیدمشک مقوی دل و دماغ و ملین مزاج است و برای تقویت نیروی جنسی در گرم مزاج ها اثر مفید دارد بوییدن آن مقوی دماغ و محلل بادها و گازهای غلیظ است اگر به پیشانی بمالندبرای تسکین سردرد مفید است

8,000تومان
کد محصول 1000125
مشاهده جزئیات

چربی سوز،هضم کننده غذا و زیاد کننده شیر مادر است

1 1 1 1 1 (1 Vote)

 عرق زیره سیاه

طبیعت آن گرم ودارای خواص گیاه زیره می باشد. زیره ضدچاقی و بسیار لطیف کننده و ضد تنگی نفس و نیرو دهنده و هضم کننده غذا و بادشکن و زیاد کننده شیر مادر و رفع ناراحتی های روده و تصویه خون و ضد نفخ معده است.
درباره خواص آن در کتب طب سنتی قدیم ایرانی چنین آمده است که از نظر طبیعت خیلی گرم و خشک است و موجب باز شدن گرفتگی های کبد و ضد نفخ است برای سرفه سردرد و تنگی نفس مفید است مقوی معده می‌باشد و کمک به هضم غذا می کند و ترشح ادرار را زیاد کرده و مدر و قاعده آور است آشامیدن آن برای رفع اثر سموم سرد و گزش جانوران سمی مفید است.
زیره کوهی برای اشخاص گرم مزاج مضر است بایدهمراه با سرکه مصرف شود به علاوه برای مثانه مضر است و باید با رازیانه و تخم خیار خورده شود.
زیره سیاه با چک نبوده و برای تقویت بنیه پس از زایمان مصرف می‌شود در هندوستان زیره سیاه را به عنوان بادشکن و مقوی معده و برای افزایش ترشح شیر می خورند طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت بسیار گرم و خشک است و دارای خاصیت بادشکن می باشد زیره برای تحریک معده و دفع باد ها بسیار نافع است و خواص آن نفت و گاز را تحلیل می برد و لطیف می سازد. قابض است .برای تنگی نفس و خفقان سرد و سکسکه نفخی مفید است معده را گرم میکند و مقوی آن است و آروغ ایجاد می‌کنند و اشتها را تحریک می نماید مانع ترش شدن غذا می‌شود و بادهای کلیه و مثانه را دفع میکنند مقوی بدن و چاق کننده است کرم تنیا را دفع می کند.

7,000تومان
کد محصول 1000126
مشاهده جزئیات

تنظیم کننده قند خون و مفید سیروز کبدی است.

1 1 1 1 1 (1 Vote)

6,000تومان
کد محصول 1000127
مشاهده جزئیات

مقوی کبد است، برای سنگ کلیه و مثانه مفید است

1 1 1 1 1 (1 Vote)

 عرق خارشتر

خارشتر طبیعت گرم و خشک دارد و های موجود در برگ و ریشه گیاه را در خود دارد مدرقوی و تصفیه کننده خون و کبد و موثر در شستشوی کلیه و مفید برای سنگ کلیه و مثانه و سیاه سرفه و تب های نوبه ای و لرز و ضد سرطان می باشد
همچنین خواص عرق آن بازکننده گرفتگی و انسداد و گرم کننده معده و اشتها آور و کمک به هضم غذامی کند ادرار را افزایش می دهد و برای یرقان و اسهال صفراوی و رفع بی اشتهایی دوره نقاهت و بیماری ها مفید است
عرق تقطیر شده خارشتر مضر کلیه و دماغ است و بوی آن تا مدتی می ماند برای رفع این عوارض باید از شربت غوره یا شربت ریواس استفاده کرد عرق تقطیر شده خارشتر برای کبد و طحال مفید است وبه عنوان ضد سم و ضد سرطان نیز مورد توجه می باشد
همچنین خارشتر تلخ قابض تونیک و تب بر می باشد نانها برای پیشگیری از آبله مفید است برای رفع استسقا نافع است
و در موارد اختلالات ناشی از مسمومیت ها اثر مفید دارد

6,000تومان
کد محصول 1000128
مشاهده جزئیات

ادارآور قوی است و برای خرد کردن سنگ کلیه مفید است.

1 1 1 1 1 (1 Vote)

 عرق خارخاسک

در چین از خارخاسک به عنوان قابض. سقط کننده جنین و زیادکننده ترشح شیر دهنده ونیروی جنسی وضدجانور انگل شکم. تونیک و بند آورنده خونریزی استفاده می شود همچنین برای معالجه آبسه ها و زخم ها واسهال خونی قطع انواع خونریزی ها و همچنین به صورت غرغره برای معالجه التهاب و برفک دهان استفاده میشود و به عنوان ماده مغذی برای تقویت کبد و کلیه و همچنین برای افزایش دید چشم کاربرد دارد در هند از آن به عنوان خنک کننده مدر. تونیک و افزایش دهنده نیروی جنسی استفاده میشود
و در موارد ادرار کردن با درد وبرای سنگ کلیه و مثانه و ناتوانی جنسی تجویز می‌شود
خارخاسک از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی به اصطلاح مرکب القوا می باشد
از جهتی تر است ولی در عین حال در مواردی خشک و روی‌هم‌رفته کمی گرم و خشک است ادرار را زیاد می‌کند و
مسکن درد مثانه و افزاینده اسپرم بوده برای خرد کردن سنگ کلیه و مثانه بسیار مفید است ملین است و برای اعتدال بخشیدن به اخلاط عامل موثری است.
عرق خارخاسک مدرقوی و مصرف آن باعث شستشوی کلیه و مثانه و سنگ شکن و درمان سیاه سرفه و تصفیه خون و کبد و درمان تب و لرز می باشد

6,000تومان
کد محصول 1000129
مشاهده جزئیات

پایین آورنده چربی، ضد اسید اوریک و تری گلیسرید است.

1 1 1 1 1 0

 عرق شوید

از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی گرم و خشک است محله و اعتدال دهنده اخلاق و باز کننده گرفتگی ها و انسداد است مسکن دل پیچه و دردهای سر می باشد قاعده آور است و ترشح ادرار را زیاد می کند و برای تنگی نفس و سکسکه امتلایی ( ناشی از پر بودن معده) و ضعف معده و کبد و طحال و سنگ کلیه و مثانه و بیماری آلت تناسلی مفید است خوردن آن با عسل برای دفع سموم و کمک به قی کردن و اخراج اخلاط غلیظ از معده مفید است.
عرق شوید طبیعت گرم خود آورنده چربی ضد اسید اوریک، تری گلیسیرید،کلسترول خون ،مقوی معده و ضد سم و مدر، دافع سنگ کلیه و مثانه و بادشکن ،پایین آورنده فشارخون و برطرف کننده آرتروز می باشد.
آمریکا مرسوم است از شوید برای آرامش اعصاب و برای کاهش ورم و درد و متوقف کردن سکسکه ها استفاده می شود.
گرم مزاجان مضر است و خوردن دم کرده آن دماغ و بینایی و معده و کلیه و مثانه را ضعیف می‌کند و اسپرم را کم می‌کند و اسراف و زیاده روی در خوردن شوید اسپرم را قطع می‌کند لذا از این نظر باید با آبلیمو و سکنجبین و آبغوره و ترشی ها خورده شود و سرد مزاجان باید با قرنفل و دارچین و عسل بخورند

6,000تومان
کد محصول 1000130
مشاهده جزئیات

فیلتر قیمت


0 300000 0 تومان تا 300000تومان
تا

نوع کالا

تولید کننده کالا

طعم و مزه

مناسب برای بهبود

وضعیت

محدوده قیمت

اولین نفر که مطلع میشود، باشید
mobileapp با ما در تماس باشید

کلیه حقوق این سایت برای بهارنارنج محفوظ است.