عطاری آنلاین

عطاری آنلاین در قم

عطاری در قم

Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
فروشگاه
Search - JComments
مطالب
مقالات
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها
عطاری آنلاین
خرید آنلاین
با
بهارنارنج
عطاری آنلاین در قم
محصولات طبیعی
با
عطاری آنلاین بهارنارنج
عطاری
عطاری آنلاین قم
Arrow
Arrow
Slider

باز کننده گرفتگی ها، انسداد مجاری و نیرو بخش است.

1 1 1 1 1 0

 عرق دارچین

عرق دارچین با طبیعت گرم و خشک دارای تمام خواص دارچین خشک است
عرق دارچین باز کننده گرفتگی ها و انسداد مجاری و فرح آور است عفونت اخلاط را میکنند نیروبخش و مقوی است و برای خفقان .وحشت. جنون و تقویت معده و کبد و رفع بدبویی دهان قطع سرفه های رطوبی. تنگی نفس ورفع خشونت صدا و آوازو پاک کردن سینه و حنجره و رفع استرس و تقویت نیروی جنسی مفید است
در چین و هند از اسانس دارچین به عنوان محرک هاضمه و محرک تنفس و محرک جریان خون استفاده می شود در شبه جزیره مالایامصارف وسیع دارویی دارد اسانس آن خاصیت میکروب کشی قوی دارد ولی نظر به اثر تحریکی آن. کمتر برای میکروب کشی به کار میرود
دارچین در دوز زیاد به عنوان مواد مخدر سمی مورد توجه است دارچین سایگون تند و گزنده بوده و تونیک خاصی برای کلیه می باشد برای رفع سرمازدگی پا و دست و دل درد و گرفتگی مجاری ادراری تجویز می شود ولی در مورد بانوان باردار توصیه نمی‌شود.
دارچین سایگون دارویی گرم کننده با طعم کمی شیرین است و برای تسریع جریان خون تجویز میشود به علاوه به عنوان تب بر در موارد سرماخوردگی و کاهش درد مفاصل و کمر توصیه می گردد.
در کتاب طب سنتی خاور دور، دارچین به عنوان بادشکن،، مقوی معده، قابض، تونیک، محرک و آرامبخش و داروی برای ناراحتی های پس از زایمان تجویز میشده است
به طور کلی دارچین یک محرک عمومی است که جریان خون را تسریع و تنفس را تحریک میکند و موجب افزایش اغلب ترشحات بدن و تحریک هاضمه می گردد.
همچنین به عنوان قاعده آور و معرق استفاده می شود
در هند و چین از این دارو به عنوان یکی از اجزا در تهیه داروهای مرکب ضد اسهال، صفرابر و تب بر به کار میرود.
و برای معالجه اسهال و یرقان و مالاریا ی مزمن که موجب بزرگی طحال شده است مفید میباشد و به عنوان جزئی از اجزای مرکب برای سرفه و ناراحتی سینه مصرف می‌شود.
دارچین از نظر طبیعت برپایه نظر حکمای طب سنتی ایران و هند گرم و خشک است و نیروی داروی آن تا ۱۵ سال باقی می ماند از نظر خواص معتقدند که بسیار لطیف کننده و باز کننده گرفتگی ها و انسداد مجاری و فرح آور است.
عفونت اخلاق را رفع میکند و تریاق سموم حیوانی و نباتی و معدنی است.
نیرو بخش و مقوی و برای خفقان، وسواس، وحشت، جنون و تقویت معده و کبد و رفع بدبویی دهان، قطع سرفه های رطوبی، تنگی تنفس، رفع خشونت صدا و آواز که از بلغم غلیظ باشد، پاک کردن سینه، حنجره، باز کردن گرفتگی های کبد، رفع استسقاو خواب و ضد عفونی زخم ها بسیار مفید
است.
مالیدن روغن دارچین به پلک چشم برای رفع پریدن پلک چشم نافع است و مالیدن آن به چشم برای تقویت بینایی مفید است.
خوردن عرق و دم کرده دارچین همراه با سرکه و مصطکی برای رفع سکسکه رطوبی نافع است و ضماد آن برای رعشه و رفع تب و لرز های بلغمی و سوداوی بواسیر و تسکین درد آن و عقرب گزیدگی مفید می باشد.
اگر دارچین را در دهان مضمضه کرده بر سر آلت بمالند موجب التذاذ جماع باشد در گرم مزاجان ایجاد سردرد می کند و برای مثانه مضر است و از این نظر باید با کتیرا خورده شود یار گرم و خیلی خوشگل و برای سنگینی و سردرد و دردهای رحمی چه از طریق خوردن و چه با مالیدن بسیار نافع است قطره آن در گوش برای رفع سنگینی گوش و خوردن آن برای تقویت هاضمه ،تحلیل نفخ ،گاز معده ،رفع یرقان و بواسیر مفید است.

عرق دارچین
کد محصول 1000146
برند تولیدات مجموعه بهارنارنج
18,000تومان
* حجم:

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. وارد کردن نام و ایمیل الزامی است


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  • سکنجبین - سرکه انگبین

  • عصاره مالت - عصاره جوانه جو

  • vivobase - محافظت از امواج الکترومغناطیس

مفردات گیاهی

کتابها

baharnarenge Magazine

  • درمان سرطان

  • ادویه

  • گیاهان دارویی

  • درمانگاه دکتر آقارفیعی

  • عرقیات گیاهی

  • کبد چرب

اولین نفر که مطلع میشود، باشید
mobileapp با ما در تماس باشید

کلیه حقوق این سایت برای بهارنارنج محفوظ است.